Przedszkolne Spotkanie z Tradycją

XVII Przedszkolne Spotkanie z Tradycją

W listopadowy ranek przyjechały  do nas dzieci  z przedszkoli  z Gminy Gorlice, klas pierwszych naszej szkoły oraz zaproszeni goście, by uczestniczyć w XVII  Przedszkolnym Spotkaniu  z Tradycją. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem „Jesienne przędzenie i kapusty kiszenie”. Część artystyczną poświęconą kiszeniu kapusty przygotowała grupa III z Panią Lucyną Pierz. Następnie o dawnych zwyczajach opowiadała dzieciom w Skansenie Pani Ania Niemczyńska-Szurek. A potem to już były same przyjemności: dzieci kisiły kapustę, robiły kukiełki z brukselki, były zabawy wielozmysłowe, degustacja potraw z kapusty oraz słodki poczęstunek. Na pożegnanie wspólne zdjęcie oraz pamiątkowe dyplomy i prezenty dla każdej grupy.