ZUMBA

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. Dzieci od najwcześniejszych lat odczuwają potrzebę ruchu. Dlatego też   w naszym przedszkolu od miesiąca października odbywają się zajęcia dodatkowe: „Zumba dla dzieci”, które prowadzi wykwalifikowany instruktor- pani  Ewelinka Zastępa. Zajęcia z Zumby to dla przedszkolaków wspaniały czas relaksu, rozrywki i fitnessu. Podczas takich zajęć dzieci uczą się nie tylko tańca, ale też równowagi oraz koordynacji. Zumba promuje zdrowy styl życia u dzieci oraz wyrabia takie umiejętności jak: odpowiedzialność, zaufanie oraz umiejętność ważną w życiu – pracę zespołową. Tego typu zajęcia korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dzieci, a jednocześnie są świetną zabawą. Dzieci podczas pierwszych zajęć z uwagą wykonywały polecenia instruktora, bawiąc się przy wspaniałej muzyce              i znanych piosenkach.

Szanowni Państwo, z okazji początku wakacji zapraszamy wszystkie dzieci
na specjalną lekcję z robotyki „Wystrzałowy start wakacji z Bożydarem!
 
Wakacje rozpoczynamy wystrzałowo! 1 lipca o godz 19:00, podczas kolejnej
lekcji online wykonamy kilkanaście eksperymentów pokazujących, jak
zbudować rakietę.
 
W planie między innymi: gigantyczne działo powietrzne, rakieta z coli i
mentosów, TURBO rakieta na powietrze.
Każdy uczestnik i uczestniczka otrzyma instrukcje, dzięki którym wykona
niesamowite eksperymenty👨‍🚀. Nasz program zakłada wykorzystanie
materiałów, które każdy zazwyczaj ma w domu
 
LEKCJA ODBĘDZIE SIĘ ONLINE 1 LIPCA 2020 O GODZINIE 19!
 
 
Prosimy o udostępnianie wydarzenia i rozesłanie do rodziców!
 
Zachęcamy do dołączenia na fb:
 
Przy zapisie do piątku lekcja jest bezpłatna, wystarczy wprowadzić
Kod-Rabatowy: 26rakieta06
 
Wiemy, że najlepszą metodą nauczania jest obudzenie w dziecku pasji
odkrywania nowych umiejętności, dlatego przekazujemy wiedzę podczas
fantastycznej zabawy.
 
Jesteśmy firmą, która na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki dla
dzieci. W odpowiedzi na dotykający nas wszystkich kryzys, musieliśmy
znaleźć rozwiązanie, aby odnaleźć się jako firma w nowej, domowej
rzeczywistości. Na zajęciach uczymy dzieci logicznego myślenia,
kreatywnego podejścia oraz tego, by się nie poddawać i szukać nowych
możliwości rozwiązania problemu.
 
Korzystając z tej samej metodyki, stworzyliśmy nasze rozwiązanie –
platformę edukacyjną RoboDoHome z ciekawą ofertą kursów, które można
realizować w dowolnym momencie oraz serią webinariów na żywo z robotyki
na wesoło. Nadal chcemy udowadniać, że efektywna nauka przez zabawę jest
możliwa!
Serdecznie zapraszamy!
 
 
 

Ogólnopolska akcja edukacyjna
„Dzieci uczą rodziców”

 Pobierz obrazkiPobierz obrazki 

Szanowni Państwo!

Przed nami wakacje – czas odpoczynku dla najmłodszych. Jednak by zabawa na świeżym powietrzu była bezpieczna, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa lekcję „Bezpieczne wakacje” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Proszę o zamieszczenie materiałów na stronach internetowych i w mediach społecznościowych  Państwa placówek. W załącznikach, które można pobrać klikając w poniższy niebieski przycisk, przesyłam prezentację multimedialną w dwóch formatach, zadanie do wykonania dla dzieci i grafikę do zamieszczenia. Jeśli macie Państwo możliwości, by przekazać materiały rodzicom, to bardzo bym o to prosił. 
W przyszłym tygodniu otrzymacie Państwo link do wygenerowania podziękowania za lekcję, a także informacje o certyfikatach za udział w akcji w roku szkolnym 2019/2020. 

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła nam realizacje kilku lekcji i inicjatyw, które w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” planowaliśmy na na miesiące marzec-czerwiec. Jednak mogę Państwa zapewnić, że wszystkie niespodzianki, które dla Państwa przygotowaliśmy na ten rok szkolny, zrealizujemy w kolejnym roku szkolnym. 

Witam wszystkie Dzieci . Oto nadesłane ostatnio zdjęcia. Cieszę się, że wspólnie odpoczywacie i rozwijacie swoje zainteresowania.

Witam serdecznie wszystkie dzieci. Dzisiaj składamy życzenia urodzinowe Milence. Przesłany przez nią  tort jest niesamowity.                                          Milenko wszystkiego najlepszego a przede wszystkim dużo , dużo zdrowia i samych pogodnych dni.
Bartuś zrobił piękną makietę dla przyjaciela  a Michałek makietę              z sówkami. 
Dziękujemy za przesłane prace.

Gratulacje dla dzieci z grupy II  i ich rodziców . Stworzyliście piękną książkę pt. „O zielonej Biedronce i balu na łące”, która zawierała wiele ciekawych przygód Biedronki i jej przyjaciół oraz ładne ilustracje.

 

Zapraszamy do udziału w kolejnym Konkursie, tym razem organizowanym razem z Centrum Bajki w Pacanowie🙂

 
Pytania konkursowe:
1. Ile w tym roku Koziołek Matołek ma lat?
2. Czy Koziołek doszedł do Pacanowa?
3. Ile kóz w herbie miasta mają Koziegłowy ?
4. Ile km jest z Koziegłów do Pacanowa ? ( można się pomylić o 2 km)
Nagrody, które zostaną wylosowane z pośród prawidłowych Odpowiedzi :
1. NAGRODA SPECJALNA – Voucher rodzinny na Bajkowy Świat ufundowany przez Centrum Bajki w Pacanowie 🙂
2. 3 zestawy kreatywne „Zrób to Sam” Osikowa Owieczka https://osikowadolina.pl/pl/p/ZESTAW-KREATYWNY-NA-1-SZT.-OWIECZKA/288
 
Regulamin:
1 – Odpowiedzi prosimy wysyłać tylko na e-mail konkurs@osikowadolina.pl
2 – W temacie e-maila proszę podać tylko „ Koziołek Matołek „
3 – Zgłoszenia e-mailem przyjmujemy do końca dnia 31-05-2020 (niedziela)
4 – Wyniki losowania nagród i poprawna odpowiedź zostanie ogłoszona na FB Osikowej Doliny wyjątkowo wcześniej 1-06-2020 (poniedziałek) o godzinie 12:00
 
Zapraszamy też na BEZPŁATNE warsztaty z transmisją na żywo (online)
 
PROMOCJA trwa do 31-05-2020 !!!
 

Szanowna Dyrekcjo Przedszkola, Drodzy Opiekunowie,z okazji przypadającego 31 maja Dnia Bociana Białego, Fundacja Przyrodnicza ProNatura wraz z Grupą Energa, ogłasza specjalny konkurs z nagrodami dla najmłodszych.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z książeczką „Lecą boćki…” i wzięcia udziału w wyzwaniu przygotowania wraz z dziećmi prac inspirowanych historią o życiu i ochronie bocianów białych. M.in. na najlepsze 20 grup przedszkolnych czekają zestawy atrakcyjnych nagród.

Pozdrawiamy i życzymy wiele przyjemności z pracy z dziećmi oraz ich edukacji przyrodniczej
FP ProNatura i Grupa Energa

Lecą boćki... - okładka książeczki

 

 

Więcej informacji o bocianach, ich ochronie i pięknej polskiej przyrodzie wokół ich gniazd można znaleźć na:

Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia

Nieustraszony Król Maciuś wzywa swoich rycerzy na walne zebranie z okazji Dnia Dziecka. A kim będą Ci dzielni wojowie?

Zachęcamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami do wspólnej zabawy w rycerzy i rycerki! O tym, jaki powinien być rycerz króla Maciusia będą mogli zdecydować uczestnicy zabawy.

Razem wyruszymy do wirtualnego królestwa króla Maciusia. W bajkowym świecie rycerzy i rycerek czekają na nas zagadki, gry i ekscytujące przygody.

Wystarczy wejść w niezwykły świat stworzony na stronie internetowej www.dziendziecka.polin.pl. Znajdziecie na niej materiały oraz instrukcje do zadań i podpowiedzi do zabawy – filmiki instruktażowe, zadania quizowe, ilustracje do druku lub odrysowywania, a także nagrania audio. Zabawa potrwa ok. 3 godzin.

O godz. 15.00 Muzeum POLIN i Nowy Teatr w Warszawie zabiorą wszystkich chętnych na premierę online sztuki „Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa.

Czy łatwo jest rządzić? Po co dzieciom książki? Czym jest obywatelskość i czy warto ją rozwijać? Odpowiedzi poznamy podczas słuchowisk z udziałem znakomitych gości w Radiu POLIN. O godz. 18.00 posłuchamy bajki muzycznej dla dużych i małych dorosłych „Król Maciuś I” w wykonaniu Chóru i Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie.

Szanowni Państwo,

przez wzgląd na olbrzymie zainteresowanie konkursem, ale także nadzwyczajne okoliczności, w których funkcjonujemy od niespełna 3 miesięcy, podjęliśmy decyzję o wydłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń. Prace konkursowe można przesyłać do 19 czerwca 2020 roku (prace wysłane tego dnia również będą dopuszczone do udziału).
Wiem, że wiele placówek uczestniczących w akcji „Dzieci uczą rodziców” zaangażowało się również konkurs „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Dlatego też proszę o przekazanie informacji osobom, które w Państwa placówce odpowiadają za koordynacje zbiórki prac i wysyłkę. 
Wszystkie pozostałe placówki gorąco zapraszamy do udziału w konkursie.


Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji o konkursie na stronie internetowej, a także na profilach w mediach społecznościowych. Materiały przesyłamy w załącznikach.   

Szczegółowych informacji udziela: Janetta Kołodziejczyk
tel. 881 331 522, e-mail: kolodziejczyk@crl.org.pl

W załącznikach przesyłamy tekst wraz z grafiką do zamieszczenia. 
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Z wyrazami szacunku
Dawid WIejata

Prace pod hasłem „Laurka dla mamy” nadesłali : Jasiu, Batuś, Józiu , Kubuś i Ania.

W konkursie przedszkolnym „Papież w oczach dziecka” wzięło udział 8 dzieci. Za nadesłane prace dziękujemy. Każde dziecko otrzyma dyplom i nagrodę.

Kochana Mamo – zacznę zwyczajnie,                                                             że z Tobą w domu jest bardzo fajnie;                                                            w deszczu i w słotę, w smutku, w radości,                                                 wspierasz i uczysz życia w miłości.                                                              Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,                                                     skromny bukiecik kwiatów darować.      

KONKURS

W związku z setną rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II ogłaszamy konkurs plastyczny „Papież w oczach dziecka”. Konkurs trwa do 25 maja 2020 r.
Zdjęcia prac prosimy nadsyłać na adres przedszkola  p-szymbark@gmina.gorlice.pl
Każda praca zostanie nagrodzona.

Piękne prace przysłaliście a Martynka całą galerię. Dziękuję i pozdrawiam wszystkie dzieci.

Mali przyrodnicy z II grupy poznają rośliny naszych łąk i przygotowują zielniki.  Brawo dla Was!

Starsze dzieci mogą je ozdobić pięknie wykonanymi owadami.

Nasze najmłodsze przedszkolaki również wykonują różne prace. Bardzo się cieszymy i pozdrawiamy.

KONKURS

W związku z setną rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II ogłaszamy konkurs plastyczny „Papież w oczach dziecka”.

Zdjęcia prac prosimy nadsyłać na adres przedszkola  p-szymbark@gmina.gorlice.pl

Każda praca zostanie nagrodzona.

Konkurs trwa do 25 maja 2020 r.

Witam serdecznie wszystkie dzieci. Dzisiejsze zdjęcia wyglądają bardzo smakowicie. Cieszę się, że Wasze Mamy mają takich pomocników.

Szanowni Państwo!

Z myślą o najmłodszych Fundacja Ziko dla Zdrowia (Organizacja Pożytku Publicznego) rozpoczęła realizację programu edukacyjnego – ZDROWO MALUCHOWO. Został on przygotowany dla przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego. W ramach tej inicjatywy na stronie internetowej Fundacji są regularnie publikowane materiały edukacyjne, dzięki którym przygotowanie i przeprowadzenie wartościowych zabaw z dzieckiem będzie dla każdego rodzica proste i przyjemne.

Zapraszamy do korzystania z propozycji zabaw o tematyce dot. zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i higieny. Kolejne scenariusze są w trakcie przygotowywania i w najbliższych tygodniach będą opublikowane.

Zachęcamy do rozpropagowania zabaw ZDROWO MALUCHOWO wśród rodziców Państwa wychowanków. Opublikowane na stronie internetowej https://www.zikodlazdrowia.org/do-pobrania/zdrowo-maluchowo/ ) materiały mogą być ciekawą propozycją dla rodziców, spędzających czas w domu z dzieckiem. Skorzystanie z nich jest darmowe i nie wymaga logowania.

Jeden z zamieszczonych scenariuszy zabawy „ZDROWIE W TWOICH RĘKACH” może ponadto posłużyć temu, by dzieci wracające do przedszkola były przez rodziców lepiej przygotowane do powrotu i lepiej rozumiały nowe realia sanitarne, w których funkcjonujemy.  

W zał. przesyłamy Państwu notatkę prasową i grafikę, które mogą być przydatne, gdybyście zechcieli Państwo udostępnić informacje o naszej inicjatywie na stronie internetowej przedszkola.

Z góry bardzo dziękujemy za rozpropagowanie projektu zabaw edukacyjnych  ZDROWO MALUCHOWO.

Pozdrawiając i życzymy Państwu dużo zdrowia!

Zespół Fundacji

Fundacja Ziko dla Zdrowia
www.zikodlazdrowia.org

Moi mili – piękne prace tworzycie. Bardzo się cieszę, że chcecie się dzielić z innymi swoimi pomysłami i pięknem naszej ojczyzny  pokazanym w Waszych pracach.

Dzieci, które brały udział w konkursie „Drugie życie śmieci” zorganizowanym przez Przedszkole w Kobylance, są dyplomy             i nagrody. 

Bartusiu cieszę się , że tęsknisz za przedszkolem. Muszę przyznać, że pomysł ułożenia napisu z majówek jest niesamowity. Mam nadzieję, że już niedługo się spotkamy. Pozdrawiam.

Wiesława Malinowska

Juleczko wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

 

Amelko, widzę,  że zdobywasz szymbarskie szlaki.

Pozdrawiam.

Dziękujemy za  sliczne prace ukazujące piękno naszej miejscowości przesłane przez Patryka, Julię i Wiktorię, Marysię, Amelkę, Piotra i Karola oraz za zdjęcia  Amelki, Józia i Michała.

W związku z prośbą przekazaną przez Głównego Specjalistę KRUS-u  – Franciszka Kroka ( w załączeniu pismo przewodnie wraz z załącznikiem dotyczące przekazania materiałów szkoleniowych dzieciom),  zachęcam przedszkolaki do zobaczenia wszystkich materiałów.

  
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci i młodzież z terenów wiejskich do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi KRUS.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, do których linki zostały zamieszczone poniżej !
Wykorzystaj wolny czas na poznanie zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym!
Nieważne ile masz lat, czy jesteś przedszkolakiem, czy myślisz już o zakończeniu nauki w szkole podstawowej – mieszkasz na wsi w gospodarstwie rolnym lub odwiedzasz kolegów, których rodzice są rolnikami, lub masz rodzinę na wsi – pamiętaj, że gospodarstwo to miejsce, w którym zarówno mieszka, jak i pracuje rolnicza rodzina. Stwarza to liczne zagrożenia dla bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Na pewno nauczyciele, a przede wszystkim rodzice, mówili wiele razy o tym, czego trzeba unikać i jak się zachować, by nic złego się nie wydarzyło. Być może wiesz już bardzo dużo na ten temat. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza: sprawdź swoją wiedzę. Na stronie internetowej masz do dyspozycji materiały, z których dowiesz się co możesz zrobić, żeby wspomóc rodziców w dbaniu o Twoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim pamiętaj, że dzieci nie mogą pracować w gospodarstwie rolnym, a jedynie pomagać rodzinie – i to tylko w niektórych pracach. Koniecznie zapoznaj się z listą czynności, których dzieci poniżej 16 lat nie mogą wykonywać, gdyż stwarzają zagrożenie:
Zapraszamy do obejrzenia i zapoznania się z następującymi materiałami:
1. Film pt.: „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, który zabierze Cię na wirtualny spacer po gospodarstwie:
https://www.youtube.com/watch?v=EF3CB4R6NC4
 
2. Szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w którym wraz z trojgiem sympatycznych dzieci poznasz najczęściej występujące w gospodarstwach sytuacje niebezpieczne:
https://prewencja.krus.gov.pl/login/index.php
3. Broszura pt. „Bezpieczniewo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi” – to kolorowa książeczka dla młodszych dzieci, pełna ciekawie przedstawionych sytuacji, które mogą się wydarzyć w gospodarstwie:
https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/broszury_prewencja/2020/ksiazeczka_Bezpieczniewo.pdf
4. Broszura pt. „Projekt Immortals, czyli jak żyć na wsi bezpiecznie …i z pasją!” to komiks dla młodzieży, który opowiada o grupie mieszkających na wsi przyjaciół, którzy razem z czytelnikiem dowiadują się, że wielu nieszczęśliwych zdarzeń można uniknąć:
https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/broszury_prewencja/2015/KRUS_IMMORTALS_120dpi.pdf
5. Kolorowanka „Upadek to nie przypadek” to propozycja dla wszystkich – wydrukuj i pokoloruj obrazki, a dowiesz się co możesz zrobić, żeby żyć zdrowo i bezpiecznie:
https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/broszury_prewencja/2014/Upadek_to_nie_przypadek.pdf
6. Kolorowanka dotyczącą prac w gospodarstwie rolnym, których nie mogą wykonywać dzieci do lat 16:
https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/Dokumenty/Wydarzenia_2020/kampanie_2020/krus_kolorowanka_A4_poziom_2020.pdf

Witam Was serdecznie!

Jak widać na zdjęciach  nie tylko uzupełniacie karty pracy i robicie piękne prace plastyczne. Cieszę się, że dobrze razem się bawicie, pomagacie rodzicom i opiekujecie się zwierzętami.

Pozdrawiam wszystkich

Witam  wszystkie dzieci! Dzisiaj zamieszczam ostatnio przesłane zdjęcia Waszych koleżanek i kolegów . Wiem, że chciałybyście wrócić do przedszkola, do wspólnych zabaw i zajęć ale jeszcze jest to niemożliwe. My też tęsknimy za Wami.  Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli być razem.  Na razie popatrzcie  na to co  robią dzieci.  Serdecznie Was pozdrawiam .

Wiesława Malinowska

Informacja dla Rodziców

 W związku z trwającymi przygotowaniami przedszkola do ponownego otwarcia z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej ,rekomendacją Ministra Zdrowia i po ustaleniach z Organem Prowadzącym,  przedszkole może zostać otwarte nie wcześniej niż 18 maja 2020 r. z możliwością przesunięcia terminu.

Prosimy o śledzenie na bieżąco informacji zamieszczanych na naszej stronie internetowej .                                                                                                                                                                                                                     Dyrektor Przedszkola                                                                                                                                                                                                  Wiesława Malinowska 

Drodzy Rodzice!

Minister Edukacji ogłosił , że od 6 maja organy założycielskie mogą otworzyć przedszkola dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia im opieki. Związane jest to jednak z wieloma wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej  mającymi na celu  zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie koronawirusa oraz zapewnienie bezpieczeństwa Waszym dzieciom, Wam i pracownikom przedszkola.

Z dokładną datą rozpoczęcia dyżuru opiekuńczego dla dzieci, zostaną Państwo poinformowani .

W dalszym ciągu będziemy kontaktować się z Wami i przesyłać propopzycje materiałów do pracy w domu dla dzieci z poszczególnych grup.

Pamiętajmy  o tym, że dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo aktywne ruchowo,  chcą poznawać świat, biegają, skaczą, wspinają się, zaglądają w różne zakamarki. Dzięki temu poznają otaczającą go rzeczywistość, mają poczucie samodzielności i w pewnym sensie niezależności. Pamiętajmy też, że dzieci w tym wieku  “uczą się” świata poprzez zabawę, że mają  prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Pozwólmy im na to poznawanie, zachęcajmy też do prac domowych: pomocy przy podlewaniu kwiatów, pracach porządkowych czy kulinarnych, zwracajmy uwagę na higinę. Znajdźmy czas na czytanie, rozmowę z dzieckiem, przekazywanie mu swojej wiedzy,  na chwilę wspólnej zabawy. Wiem z przekazanych przez Was zdjęć, że to robicie. Dziękuję, że zechcieliście się podzielić z nami i innymi rodzicami różnymi pomysłami na wykonanie prac plastycznych a także pokazaliście jak spędzacie wspólnie czas ze swoimi pociechami. GRATULUJĘ POMYSŁÓW!


Nauczycielki zawsze chętnie odpowiedzą na Wasze pytania poprzez kontakty ustalone i przyjęte między Wami, Zapraszam również do kontaktu mailowego ze mną:  
p-szymbark@gmina.gorlice.pl 

Odpowiem na Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych.
Najważniejsze w chwili obecnej jest zdrowie, bezpieczeństwo,
wzajemna życzliwość, zrozumienie i tego nam wszystkim życzę.

Wiesława Malinowska

 

RODZICE,
 KTÓRZY SĄ ZAINTERESOWANI WYSŁANIEM DZIECKA DO PRZEDSZKOLA  (GDYŻ NIE MOGĄ ZAPEWNIĆ OPIEKI DZIECIOM)  PROSZENI SĄ O ZGŁOSZENIE TEGO FAKTU DZIŚ DO GODZ. 13.00 . Wytyczne MEN mówią min., że
  • W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.
  • Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

telefon ; 18 35 13 433

e-mail ; p-szymbark@gmina.gorlice.pl

Wiesława Malinowska

Dziękuję  Pani Marioli za nadesłaniena konkurs prac Jasia , Też bardzo ciekawe wykorzystanie w praktyce zbędnych materiałów. Jak widać wszystko się może przydać. 

Na zdjęciach  możemy też zobaczyć  Piotra, Filipa, Józia oraz młodego przyrodnika Karola  w ich codziennych zajęciach. cieszę się, że macie taki duży zapał do pracy.

Pozdrawiam  serdecznie Was i wszystkie dzieci .

Ostatnie prace nadesłane na konkurs przysłały mamy  Jasia, Ani i Michała i Gosi.

Oto prace nadesłane na konkurs „Drugie życie śmieci” zorganizowany przez Przedszkole w Szymbarku. Zdjęcia nadesłały mamy  Milenki, Marysi,  Nikolki i  Michałka i Tymka.

 Gratuluję wszystkim pomysłów i wykonania. 

Wiosna w pełni – taką pracę nadesłała mama Bartka z II grupy.

Natomiast  Jasiu i Kasia dzielnie pomagają w  wypiekach.

Dziękuję i pozdrawiam.

Drodzy Rodzice- w zakłądce DLA RODZICÓW  zamieszczone są katechezy na ten tydzień.

MOI   DRODZY  OTRZYMALIŚMY informację o bezpłatnej lekcji z robotyki. Zachęcamy do skorzystania.

Szanowni Państwo,
 
ciekawa lekcja zdalna dla uczniów? To możliwe- pomagamy z tym! 🙂
Zachęcamy do udostępniania wydarzenia 🙂
 
Organizujemy kolejną darmową lekcję online z robotyki, programowania, eksperymentalnej chemii i fizyki- piątek 24 kwietnia o godzinie 19:00.
Zapraszamy wszystkie dzieci oraz nauczycieli, czy nawet rodziców!
 
Link do naszej strony: https://robodohome.com/  na której można zapisać   się na wydarzenie 🙂
 
Zapraszamy na wydarzenie na fb    https://www.facebook.com/events/219019349525065/
 
Jak to będzie wyglądało   –https://www.youtube.com/watch?v=xEE9dQ-ecyM
 
 
Jesteśmy firmą, która na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki w całej  Polsce, organizujemy eventy oraz coroczne zawody SUMO Robotów na Politechnice Warszawskiej.
 
Obecna sytuacja sprawiła, że przenieśliśmy nasze działania edukacyjne do  Internetu. Nadal chcemy udowadniać, że efektywna nauka przez zabawę jest  możliwa!
Serdecznie zapraszamy!

Ale dzieci nie tylko tworzą prace plastyczne i wypełniają karty pracy. Oto przykłady rozwijania swoich pasji i zainteresowań.  Być może Karolek zostanie projektantem mody a Piotruś będzie ratował ginące gatunki zwierząt. 

Bardzo dziękuję wszystkim i gorąco Was pozdrawiam.   

Przedszkolaki bardzo ładnie wykonują w domu  różne różne prace czasami włączając do nich nawet rodzeństwo. Zdjęcia nadesłane przez mamy Marysi Jasia i Józia oraz Weroniki. 

Co roku Samorządowe Przedszkole w Kobylance organizuje przegląd ekologiczny.  W tym roku delegacja z naszego przedszkola nie ma możliwości pojechania do koleżanek i kolegów ale każde dziecko może wziąść udział w akcji ” Drugie życie smieci”. Zapraszamy do udziału.

 Otrzymaliśmy również zaproszenie do udziału w konkursie „Laurka dla strażaka”dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Zaproszenie zamieszczam poniżej.
 Szanowni Państwo, 
 
Ośrodek Kultury Gminy Gorlice ogłosił konkurs plastyczny pt. ,,Laurka dla Strażaka”. Jego głównym celem jest uhonorowanie służby strażaków zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z okazji Dnia Strażaka, a także urozmaicenie czasu kwarantanny dzieci i młodzieży.
 
Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o konkursie dzieciom i młodzieży, a także zachęcenie ich do udziału w nim. Ponadto w każdy piątek, sobotę i niedzielę na naszym profilu Facebookowym pojawiają się propozycje na spędzenie czasu wolnego – instrukcje krok po kroku do wykonania prac plastycznych, czy manualnych. 
 
Więcej informacji: 
Poniżej przesyłam plakat konkursowy, regulamin oraz kartę zgłoszenia.
 
Z góry dziękuję.
 
Z poważaniem
Grażyna Jarkiewicz 
Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice
 
 
 
 
 
 

Oto prace, które przesłały  mamy dzieci z grupy II, III i IV  mama Szymka i Oliwki, Martynki, Ksawerego, Piotrusia ,Marcela i Nikolki. Dostaliśmy również prace Bartusia i Tymka .

 Dziękujemy, że zechcieliście się z nami podzielić swoimi pomysłami. Zrobiliście bardzo ładne prace. BRAWA DLA WAS.

Witam serdecznie wszystkie dzieci . Dzisiaj zamieszczam zdjęcia pokazujące jak pracują wasi koledzy . Dziękujemy mamie Patryka, Piotra i Józia za zdjęcia a także mamie Gabrysi z I grupy, Pawełka i Nikosia. 

DROGI  RODZICU

                                            TWOJE DZIECI DADZĄ RADĘ

         NIE MUSISZ W DOMU TWORZYĆ SZKOŁY, PRZEDSZKOLA ANI PLACU ZABAW  .                                                                       KOCHASZ SWOJE DZIECI, JESTEŚ ICH BEZPIECZNĄ PRZYSTANIĄ.

                                                           BĄDŹCIE RAZEM.                                                                                                                                CZYTAJCIE, TWÓRZCIE , GRAJCIE, ŚPIEWAJCIE  I  GADAJCIE.

                MOŻECIE SIĘ TEŻ RAZEM NUDZIĆ,OGLĄDAĆ FILMY, GAPIĆ PRZEZ OKNO

                                                                                                                                 TO JEST  OK

 

Oto nowe propozycje prac dzieci i rodziców  z grupy II oraz ciekawe możliwości spędzania wspólnego czasu. Zdjęcia nadesłały mamy Nikolki i Michałka, mama Bartka , mama Gabrysi oraz  mama Ani. Z grupy III  mamy zdjęcie Piotrusia. Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy. 

Święto Wielkiej Nocy

to czas nadziei i otuchy,

czas odradzania się wiary

w siłę Chrystusa i w siłę człowieka

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
rodzinnego ciepła, radosnych chwil przy wielkanocnym stole
oraz smacznego święconego jajka
życzą

Dyrekcja i Pracownicy

Samorządowego Przedszkola
w Szymbarku

Ciekawych pomysłów ciąg dalszy.

Dzisiaj propozycje ciekawych prac przysłanych przez rodziców  dzieci z grupy II. 

Ciekawe prace z wykorzystaniem różnych materiałów wykonał Tymuś. Dziękujemy Pani Ani za podzielenie się z nami tymi propozycjami .

 

 

Możemy się też uczyć w taki sposób jak Igorek. Przyjemność  spędzenia czasu na świeżym powietrzu połączona z poznawaniem przyrody i pomocą przy sadzeniu roślin.

Kliknij ten przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

RELIGIA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Tematy dla Maluszków i 4 latków z linkami (w linku kolorowanka, opowiadanie, bądź film)   Droga Krzyżówa i Stacje Drogi

Czytaj więcej »

KOMUNIKAT

W związku z listem Ministra Edukacji Narodowej i wskazaniem na korzystanie z rekrutacji elektronicznej , informuję, że w Przedszkolu w Szymbarku rekrutacja będzie się odbywać

Czytaj więcej »
Close Menu
×

Koszyk

Skip to content